Concursuri de matematică

Etapa locală Galaţi : 2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Alba: 2014  2016

Etapa locală Arad : 2010  2011  2012  2014  2016

Etapa locală Argeş : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Bacău : 2009  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Bistrita : 2006  2007  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Braşov : 2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Brăila : 2007 2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015

Etapa locală Bihor : 2009   2010  2011  2013  2014  2015

Etapa locală Botoşani : 2009   2010  2011  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Bucureşti : 2007  2008  2009  2010  2011   2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Buzău : 2009  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Caraş-Severin : 2009  2010  2011  2012   2013  2014

Etapa locală Călăraşi : 2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Cluj : 2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2016

Etapa locală Constanţa : 2008  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Covasna : 2011  2012  2013  2014  2016

Etapa locală Dâmboviţa : 2007 2008  2010  2011  2012  2013  2014  2016

Etapa locală Dolj : 2006  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Harghita : 2007  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Hunedoara : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Gorj : 2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Giurgiu : 2010  2011   2012   2013  2014  2015 OJM V-VI 2010

Etapa locală Ilfov : 2008   2009  2011  2012  2014  2016

Etapa locală Ialomiţa : 2010  2011  2012  2013  2014 

Etapa locală Olt : 2005 2006 2007 2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014   2015  2016  etapa judeţeană V-VI : 2005  2006  2007

Etapa locală Iaşi : 2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015 etapa judeţeană V-VI : 2007 

Etapa locală Maramureş:  2011  2012  2013  2014 

Etapa locală Mehedinţi:  2011  2013  2014

Etapa locală Mureş:  2007  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015

Etapa locală Neamţ : 2007  2010  2011  2013  2014  2015

Etapa locală Prahova : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2016

Etapa locală Sălaj : 2007  2009  2011  2012  2014  2015

Etapa locală Sibiu : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Satu Mare : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Suceava : 2011  2012  2013  2014  2015

Etapa locală Teleorman : 2007  2011  2013  2014  2016

Etapa locală Timiş : 2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015

Etapa locală Tulcea : 2007   2010  2011  2012  2014  2015

Etapa locală Vaslui : 2007 2008  2009  2010  2011  2012  2014  2015

Etapa locală Vâlcea : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

Etapa locală Vrancea : 2008  2011  2012  2013   2014  2015

 

Etapa judeţeană a OM : 2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2008 :

Galaţi    Botoşani   Bistriţa Năsăud   Brăila   Cluj   Dâmboviţa  Hunedoara  Iaşi  Prahova  Satu Mare  Sibiu  Vaslui  Vrancea

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2009 :

Hunedoara   Buzău   Brăila   Cluj  Galaţi  Sibiu  Arad

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2010 :

Galaţi  Argeş   Dâmboviţa   Giurgiu

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2011:

Galaţi     Giurgiu    Salaj    Caraş Severin   Hunedoara  Covasna  Suceava  Dolj  Vâlcea  Cluj  Dâmboviţa

 

Etapa naţională clasele 5 şi 6:  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013

 

Concursul ± Poezie”  etapa judeţeană  2008   2009   2010   2011  2012  2013  etapa finală  2011  2009  2008  2007

 

Concursul « Adolf Haimovici » (mai jos)

etapa locală 2008 etapa judeţeană : 2007  2008  2009  2010  2011 2012 2013 2014 etapa naţională : 2007  2008  2009  2012  2013

 

Etapa naţională a OM : 2001  2002  2003  2004   2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016

 

Olimpiada Internațională de Matematică :  2008

 

Concursuri interjudeţene :

-      « Cristian Calude » : 2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015

-      « Radu Miron » Vaslui : 2005 2006 2007 2008  2011

-      « Unirea » Focşani : 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2012  2013  2014  2015

-      « Unirea JUNIOR» Focşani : 2012

-      « Alexandru Myller » Iaşi : 2003  2004   2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2014  2015

-      « Trident » Brăila : ianuarie 2006    decembrie 2006    2007    ianuarie 2009   noiembrie 2009   2010  2011  2012  2013

-      « Danube MC » sau « Dan Barbilian » Călărași (subiect tip baraj OIM din 2007) : 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012

-      « Congruenţe » Brăila : 2008  2010  2012

-      « Victor Vâlcovici » Brăila : 2006  2007  2008   2009  2010  2011  2012  2013  2014  2016

-      « Gheorghe Vrănceanu » Bacău : 2003   2004   2005  2007  2008  2010  2011  2012  2013

-      « Gheorghe VrănceanuProcopiu (matematicăfizică) » Cluj (clasele 7-8) : 2008 Bacău (clasele 9-12) : 2008  2015

-      « Jose Marti » : 2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012   2013   2014  2015

-      « Grigore Moisil » Urziceni : 2006  2007  2008  2009  2010  2011

-      « Nicolae Coculescu » : 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010

-      « Grigore Moisil » Zalău : 2008 (Cluj)   2009 (Satu Mare)   2010 (Zalău)   2011 (Tg. Mureş)  2012 (Baia Mare)

-      « Regal » : 2006  2007  2008  2009  2010  2012

-      « Centrelor de Excelenţă »  Suceava : 2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

-      « Laurenţiu Duican » Braşov: 2009  2011  2014

-      « Discipolii lui Lazăr » : 2005  2006  2007  2008  2010  2012

-      « Cezar Ivănescu » : 2006  2007  2008  2012  2013  2014

-      « Alexandru Cojocaru » :2006  2010

-      « Sinus » Suceava : 2006  2007  2008  2010  2011  2013

-      « Florica T. Câmpan » : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2014  2015

-      « Mihai Eminescu » : 2005

-      « Nicolae Păun » : 2006  2007  2010  2011  2013

-      « Traian Lalescu » : 2007  2008  2011  2013  2014

-      « Dimitrie Pompeiu » : 2007  2011

-      « Modus Vivendi » : 2006  2007  2008  2012

-      « Dan Barbilian » Piteşti : decembrie 2006  2010

-      « RMCS » : 2007  2010  2011  2012

-      « Şcoala cu ceas » : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013

-      « David Hrimiuc » : 2007

-      « Ştefan Dârţu » Vatra Dornei : 2007

-      « Stroe S. Belloescu » Bârlad : 2007

-      « Viitorii Matematicieni» Alba Iulia : 2008

-      « Romanian Master in Mathematics» Bucureşti (concurs internaţional) : 2008  2009  2010  2011  2012

-      « Trepte în matematică » Călimăneşti : 2008

-      « Sfera » Băileşti : 2007  2008  2011  2014

-      « Gheorghe Lazăr » Sibiu : 2008  2009  2011  2012

-      « Stelele matematicii » Bucureşti (subiecte tip baraj OIM) : 2007  2008  2010  2011  2012

-      « Micii Matematicieni » Hîrlău : 2008  2011  2015

-      « Tehnici matematice » Deva : 2011  2013

-      « IMAR » Bucureşti (subiecte tip baraj OIM) : 2007

-      « Gheorghe Mihoc » Slobozia : 2008  2011  2014

-      « Elena Bădilă » Giurgiu : 2008   2009  2012

-      « SIM » Bacău : 2008

-      « Laurenţiu Panaitopol (Spiru Haret) » Bucureşti : 2008   2009  2010  2012

-      « Regina Maria » Sibiu : 2008  2010

-      « Euclid » Piteşti : 2008  2010eava

-      « CNMK » Galaţi : 2008

-      « Chindia » Târgovişte : 2009  2010  2011  2012  2013

-      « Vasile Dumitrache » Bârlad : 2009   2010

-      « Recreaţii matematice » Durău : 2009

-      « Misterele Matematicii » Vaslui : 2008  2009  2011

-      « Dumitru Ţiganetea » Dej, Cluj : 2010  2011  2013  2014

-      « Laurenţiu Panaitopol » Tulcea : 2010  2011  2013  2014  2016

-      « NN Mihăileanu » Constanța : 2010  2011  2012  2013  2014   2016

-      « Isoscel » : 2010 

-      « Dan Hulubei » Galaţi : 2010 

-      « Sanda Nicoliţă » Drăgăşani : 2010  2011  2012

-      « Teodor Topan » Şimleul Silvaniei : 2010  2011

-      « Eremia Georgescu » Buzău : 2010  2011

-      « Micul Arhimede » Craiova : 2010 

-      « Matematica de drag » Bistriţa : 2010  2011  2012

-      « Speranţe Olimpice » Paşcani : 2010  2012

-      « Festivalul de Matematică şi Informatică » Piatra-Neamţ : ian 2010     dec 2010   feb 2012  2013

-      « Gheorghe Dumitrescu » Craiova : 2010 

-      « Numerus » Tg. Mureş : 2010 

-      « Gheorghe Ţiţeica » Bacău : 2011  2012  2013

-      « Alternativ » Brăila : 2011  

-      « Simion Sorin » Piteşti : 2011 

-      « Speranţe râmnicene » Rm. Sărat : 2011  2012  2013 2014 2016

-      « Leon Birnbaum» Cluj : 2011  2012   2013

-      « Argeş Gim» Piteşti : 2010  2011 

-      « Dan Barbilian» Piteşti : 2011

-      « Dan Barbilian» Rm. Vâlcea : 2011

-      « Tinere Speranţe» : 2011

-      « Octav Onicescu» : 2011

-      « Sfinx  XXI» : 2011

-      « Urmaşii lui Moisil» : 2012

-      « Bogdan Stan» : 2012

-      « Louis Funar» : 2011   2012

-      « Pitagora» : 2012  2013

-      « Isteţii de la Arbore» : 2012  2013

-      « Olimpiada Satelor» Cluj : 2013

-      « Olimpiada Satelor» Vaslui : 2013

-      « Marian Ţarina» : 2013

-      « Concursul Doljean» : 2013

-      « Filofteia Preda» : 2013

-      « Olăneşti» : 2013

-      « Henri Coandă» : 2015

 

 

trafic ranking