Concursuri de matematică

Etapa locală Galaţi : 2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Alba: 2014

Etapa locală Arad : 2010  2011  2012  2014

Etapa locală Argeş : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Bacău : 2009  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Bistrita : 2006  2007  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Braşov : 2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Brăila : 2007 2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Bihor : 2009   2010  2011  2013  2014

Etapa locală Botoşani : 2009   2010  2011  2013  2014

Etapa locală Bucureşti : 2007  2008  2009  2010  2011   2012  2013  2014

Etapa locală Buzău : 2009  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Caraş-Severin : 2009  2010  2011  2012   2013  2014

Etapa locală Călăraşi : 2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Cluj : 2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Constanţa : 2008  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Covasna : 2011  2012  2013  2014

Etapa locală Dâmboviţa : 2007 2008  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Dolj : 2006  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Harghita : 2007  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Hunedoara : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Gorj : 2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Giurgiu : 2010  2011   2012   2013  2014 OJM V-VI 2010

Etapa locală Ilfov : 2008   2009  2011  2012  2014

Etapa locală Ialomiţa : 2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Olt : 2005 2006 2007 2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  etapa judeţeană V-VI : 2005  2006  2007

Etapa locală Iaşi : 2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  etapa judeţeană V-VI : 2007 

Etapa locală Maramureş:  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Mehedinţi:  2011  2013  2014

Etapa locală Mureş:  2007  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Neamţ : 2007  2010  2011  2013  2014

Etapa locală Prahova : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Sălaj : 2007  2009  2011  2012  2014

Etapa locală Sibiu : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Satu Mare : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Suceava : 2011  2012  2013  2014

Etapa locală Teleorman : 2007  2011  2013  2014

Etapa locală Timiş : 2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Tulcea : 2007   2010  2011  2012  2014

Etapa locală Vaslui : 2007 2008  2009  2010  2011  2012  2014

Etapa locală Vâlcea : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

Etapa locală Vrancea : 2008  2011  2012  2013   2014

 

Etapa judeţeană a OM : 2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2008 :

Galaţi    Botoşani   Bistriţa Năsăud   Brăila   Cluj   Dâmboviţa  Hunedoara  Iaşi  Prahova  Satu Mare  Sibiu  Vaslui  Vrancea

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2009 :

Hunedoara   Buzău   Brăila   Cluj  Galaţi  Sibiu  Arad

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2010 :

Galaţi  Argeş   Dâmboviţa   Giurgiu

 

Etapa judeţeană clasele 5 şi 6, an 2011:

Galaţi     Giurgiu    Salaj    Caraş Severin   Hunedoara  Covasna  Suceava  Dolj  Vâlcea  Cluj  Dâmboviţa

 

Etapa naţională clasele 5 şi 6:  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013

 

Concursul ± Poezie”  etapa judeţeană  2008   2009   2010   2011  2012  2013  etapa finală  2011  2009  2008  2007

 

Concursul « Adolf Haimovici » (mai jos)

etapa locală 2008 etapa judeţeană : 2007  2008  2009  2010  2011 2012 2013 2014 etapa naţională : 2007  2008  2009  2012  2013

 

Etapa naţională a OM : 2001  2002  2003  2004   2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

 

Olimpiada Internațională de Matematică :  2008

 

Concursuri interjudeţene :

-          « Cristian Calude » : 2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013

-          « Radu Miron » Vaslui : 2005 2006 2007 2008  2011

-          « Unirea » Focşani : 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2012  2013  2014

-          « Unirea JUNIOR» Focşani : 2012

-          « Alexandru Myller » Iaşi : 2003  2004   2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2014

-          « Trident » Brăila : ianuarie 2006    decembrie 2006    2007    ianuarie 2009   noiembrie 2009   2010  2011  2012  2013

-          « Danube MC » sau « Dan Barbilian » Călărași (subiect tip baraj OIM din 2007) : 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012

-          « Congruenţe » Brăila : 2008  2010  2012

-          « Victor Vâlcovici » Brăila : 2006  2007  2008   2009  2010  2011  2012  2013  2014

-          « Gheorghe Vrănceanu » Bacău : 2003   2004   2005  2007  2008  2010  2011  2012  2013

-          « Gheorghe Vrănceanu – Procopiu (matematică – fizică) » Cluj (clasele 7-8) : 2008 Bacău (clasele 9-12) : 2008

-          « Jose Marti » : 2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012   2013   2014

-          « Grigore Moisil » Urziceni : 2006  2007  2008  2009  2010  2011

-          « Nicolae Coculescu » : 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010

-          « Grigore Moisil » Zalău : 2008 (Cluj)   2009 (Satu Mare)   2010 (Zalău)   2011 (Tg. Mureş)  2012 (Baia Mare)

-          « Regal » : 2006  2007  2008  2009  2010  2012

-          « Centrelor de Excelenţă »  Suceava : 2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014

-          « Laurenţiu Duican » Braşov: 2009  2011  2014

-          « Discipolii lui Lazăr » : 2005  2006  2007  2008  2010  2012

-          « Cezar Ivănescu » : 2006  2007  2008  2012  2013  2014

-          « Alexandru Cojocaru » :2006  2010

-          « Sinus » Suceava : 2006  2007  2008  2010  2011  2013

-          « Florica T. Câmpan » : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2014

-          « Mihai Eminescu » : 2005

-          « Nicolae Păun » : 2006  2007  2010  2011  2013

-          « Traian Lalescu » : 2007  2008  2011  2013  2014

-          « Dimitrie Pompeiu » : 2007  2011

-          « Modus Vivendi » : 2006  2007  2008  2012

-          « Dan Barbilian » Piteşti : decembrie 2006  2010

-          « RMCS » : 2007  2010  2011  2012

-          « Şcoala cu ceas » : 2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013

-          « David Hrimiuc » : 2007

-          « Ştefan Dârţu » Vatra Dornei : 2007

-          « Stroe S. Belloescu » Bârlad : 2007

-          « Viitorii Matematicieni» Alba Iulia : 2008

-          « Romanian Master in Mathematics» Bucureşti (concurs internaţional) : 2008  2009  2010  2011  2012

-          « Trepte în matematică » Călimăneşti : 2008

-          « Sfera » Băileşti : 2007  2008  2011  2014

-          « Gheorghe Lazăr » Sibiu : 2008  2009  2011  2012

-          « Stelele matematicii » Bucureşti (subiecte tip baraj OIM) : 2007  2008  2010  2011  2012

-          « Micii Matematicieni » Hîrlău : 2008  2011

-          « Tehnici matematice » Deva : 2011  2013

-          « IMAR » Bucureşti (subiecte tip baraj OIM) : 2007

-          « Gheorghe Mihoc » Slobozia : 2008  2011  2014

-          « Elena Bădilă » Giurgiu : 2008   2009  2012

-          « SIM » Bacău : 2008

-          « Laurenţiu Panaitopol (Spiru Haret) » Bucureşti : 2008   2009  2010  2012

-          « Regina Maria » Sibiu : 2008  2010

-          « Euclid » Piteşti : 2008  2010eava

-          « CNMK » Galaţi : 2008

-          « Chindia » Târgovişte : 2009  2010  2011  2012  2013

-          « Vasile Dumitrache » Bârlad : 2009   2010

-          « Recreaţii matematice » Durău : 2009

-          « Misterele Matematicii » Vaslui : 2008  2009  2011

-          « Dumitru Ţiganetea » Dej, Cluj : 2010  2011  2013  2014

-          « Laurenţiu Panaitopol » Tulcea : 2010  2011  2013  2014

-          « NN Mihăileanu » Constanța : 2010  2011  2012  2013  2014

-          « Isoscel » : 2010 

-          « Dan Hulubei » Galaţi : 2010 

-          « Sanda Nicoliţă » Drăgăşani : 2010  2011  2012

-          « Teodor Topan » Şimleul Silvaniei : 2010  2011

-          « Eremia Georgescu » Buzău : 2010  2011

-          « Micul Arhimede » Craiova : 2010 

-          « Matematica de drag » Bistriţa : 2010  2011  2012

-          « Speranţe Olimpice » Paşcani : 2010  2012

-          « Festivalul de Matematică şi Informatică » Piatra-Neamţ : ian 2010     dec 2010   feb 2012  2013

-          « Gheorghe Dumitrescu » Craiova : 2010 

-          « Numerus » Tg. Mureş : 2010 

-          « Gheorghe Ţiţeica » Bacău : 2011  2012  2013

-          « Alternativ » Brăila : 2011 

-          « Simion Sorin » Piteşti : 2011 

-          « Speraţe râmnicene » Rm. Sărat : 2011  2012  2013

-          « Leon Birnbaum» Cluj : 2011  2012   2013

-          « Argeş Gim» Piteşti : 2010  2011 

-          « Dan Barbilian» Piteşti : 2011

-          « Dan Barbilian» Rm. Vâlcea : 2011

-          « Tinere Speranţe» : 2011

-          « Octav Onicescu» : 2011

-          « Sfinx  XXI» : 2011

-          « Urmaşii lui Moisil» : 2012

-          « Bogdan Stan» : 2012

-          « Louis Funar» : 2011   2012

-          « Pitagora» : 2012  2013

-          « Isteţii de la Arbore» : 2012  2013

-          « Olimpiada Satelor» Cluj : 2013

-          « Olimpiada Satelor» Vaslui : 2013

-          « Marian Ţarina» : 2013

-          « Concursul Doljean» : 2013

-          « Filofteia Preda» : 2013

-          « Olăneşti» : 2013